Aktuality
ŠABLONY II OP VVV PRO ZŠ A MŠ DESNÁ
12.2.2019

 

Rozvoj kreativity ve výuce přírodovědných předmětů
19.12.2018

Naše škola se zapojila do projektu Rozvoj kreativity ve výuce přírodovědných předmětů. Povinná publicita - viz Dokumenty

 

Upozornění na změnu začátku vyučování
1.9.2018

Vyučování začíná v 8:00. Podívejte se na nové zvonění (v sekci O ŠKOLE)

Stránky tříd
Školní maily

Mapa webu
A
A
A

Anglie s pečetí UNESCO

Vloženo: 4.4.2019 | Autor: Jůnová Romana | Zobrazeno: 159x
V termínu 25. - 30. 3. se uskutečnil poznávací zájezd autobusem, žáci moli využít svou znalost angličtiny.

V pondělí jsme v poledne nastoupilido autobusu CK Scholare, další školy se přidaly v Praze a v Kostelci nad Ohří. Přes La Manch jsme pluli v úterý časně ráno, na trajektu z Calais do Doveru. Úterý jsme strávili prohlídkou Londýna: Big Ben, budovy parlamentu, Westminsterské opatství, White Hall, Trafalgarské náměstí se sochou admirála Nelsona, Leicester Square, Picadilly Circus, zpět k autobus. Jízda metrem byla pro mnohé novou zkušeností, v naší skupině (přes 50 dětí) jsme se nevešli do jedné soupravy.

Ve středu jsme mohli obdivovat neuvěřitelné megality na Stonehange a miniaturní obydlí lidí z doby jeho vzniku.  V Salisbry jsme viděli listinu Magna Charta. a malebné uličky města.

Čtvrtek jsme strávili mimo Londýn, navštívili jsme dům, který pro svou rodinu nechal postavit autor vývojové teorie, Charles Darwin. Poznali jsme anglický ventkov a prohédli si ponorku Ocelot, zkusili si vyrobit lodní lano a prošli se po palubě i podpalubíplachetnice. Nakonec nás přivítalo středověké poutní místo Cantebury.

Pátek jsme zahájili prohlídkou observatoře Greenwich a nultého poledníku. Odtud jsme lodí po Temži dojeli k Tower Bridge, v Toweru jsme obdivovali korunovační klenoty anglických králů a královen, na nádvoří jsme potkávali Beefeatery i krkavce, ochránce hradu i celého království. O oběd jsme se před hradem rozdělili s racky a holuby. Závěr dne patřil projížďce na London Eye s výhedm na město z ptačí perspektivy.

Pozdě večer na nás čekal autobus nedaleko olympijského stadionu, odkud jsme vyrazili zpět do Desné. 

Ubytování v rodinách je anglickou specialitou, umožňuje dětem poznat místní kulturu opravdu zblízka. Malé domy a pokoje, stravovací zvyklosti i specifika obytných čtvrtí. 

Zájezd se všem moc líbil, i když byl velmi náročný.