Vítání jara

Vloženo: 9.4.2019 | Autor: Hrubá | Zobrazeno: 16x
"Zimo,zimo táhni pryč nebo na tě vezmu bič. Zatahám tě za pačesy, za ty hory za ty lesy. Než se vrátíš nazpátek, svleču zimní kabátek."

V krásné slunečné první jarní dny se děti ze ŠD vypravily k místní říčce Černé Desné uvítat jaro. Tato vycházka nebyla ale jen tak obyčejná. Předcházelo jí totiž bližší seznámení s jarními a předvelikonočními tradicemi a zvyky. Děti již chápou význam některých lidových pranostik a pořekadel. Také vědí, co znamená pojem Smrtná neděle nebo proč lidé dříve vynášeli ze svých osad paní Zimu neboli Moranu či paní Smrtku.

A právě v duchu této tradice jsme uchopili naše uvítání jara. Paní vychovatelka připravila figury "Mařáků" a společně s dětmi jsme poslali paní Zimu od nás pryč a na její cestě ji krátce doprovodili. Chlapci uřízli Májku a děvčata ji ozdobila.  Vítej jaro!

MC