Informace Aktuality jsou prázdné!

Jak často se zajímáte o prospěch syna - dcery ?
Každý den
Občas
1 x za měsíc
Nezajímám - pouze říkám - uč se.
Celkem hlasovalo: 252

Prevence v Desné 2017

Vloženo: 12.12.2017 | Autor: Jůnová Romana | Zobrazeno: 222x
Projekt odpovídá školnímu preventivnímu programu, finančně podpořený Libereckým krajem OLP/2382/2017.

Primární prevence rizikového chování je v současné škole nezbytnou součástí každodenního života. V jarní části projektu navštívili třídní učitelé druhého stupně se svými třídami centrum Maják v Liberci, kde žáci absolvovali preventivní program zaměřený na vztahy ve třídě, toleranci a respekt k sobě navzájem.  Stěžejní pro letošní školní rok byly harmonizační dny v 6. a 8. ročníku. Vztahy mezi dětmi v uvedených třídách řešili učitelé pod vedením psychologa. Významné je zejména zklidnění obou uvedených tříd, zlepšení třídního klimatu a bezpečnému prostředí ve škole pro naše žáky. Těmito i dalšími aktivitami se nám ve škole daří snižovat agresivitu mezi žáky a předcházet záškoláctví i dalším projevům rizikového chování.